Jak dobrać rozmiar bransoletki

Wybrana przez Ciebie biżuteria będzie najpiękniej wyglądała, gdy odpowiednio dobierzesz jej rozmiar. 

Zanim zdecydujesz się na zakup bransoletki zastanów się jaki rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni. Odpowiednio dopasowana biżuteria sprawi, że będziesz czuła się w niej komfortowo. Jak najlepiej dobrać rozmiar naszej biżuterii? dowiedz się z poniższego przewodnika.

Dopasowanie odpowiedniej długości bransoletki zależy przede wszystkim od materiału z którego jest ona wykonana. Bransoletki cienkie – z łańcuszka, drobnych kamieni  ok. 4 - 6 mm oraz rzemieni i sznurków o średnicy ok. 1 - 2 mm, są zazwyczaj najbliższe naszemu obwodowi nadgarstka. Z kolei bransoletki wykonane z większych kamieni o średnicy ok. 8 - 10 mm, lub grubszych sztywniejszych rzemieni nie będą już tak dokładnie przylegały do nadgarstka. Ponieważ rzadko kiedy nosi się bransoletki zamykane „na ścisk”, powinniśmy wybrać taką, która nie będzie ani za duża (pozostanie trochę luzu), ani za mała (niewygodna, niezdrowa).

Oto kilka wskazówek, jak dobrać rozmiar bransoletki.

 1. Pomiar nadgarstka - Aby dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki, należy najpierw zmierzyć obwód nadgarstka. Użyj miarki lub taśmy mierniczej, aby dokładnie zmierzyć swoje nadgarstek. Do wyniku pomiaru dodaj 1,5 - 3 cm i masz gotowy idealny rozmiar dla siebie.
 2. Dodać centymetry - Aby uzyskać odpowiedni rozmiar bransoletki, dodaj 1,5 - 2 centymetry do obwodu nadgarstka. Jeśli preferujesz bardziej dopasowaną bransoletkę, dodaj tylko 1,5 centymetrów, ale jeśli chcesz, aby bransoletka była bardziej luźna, dodaj 2 centymetry.
 3. Kamienie naturalne lub perły - Jeśli bransoletka składa się z drobnych kamieni lub pereł

  - wielkość kamieni 2 - 4 mm: dodaj 1,5 cm do swojego pomiaru,
  - wielkość kamieni 5 - 8 mm: dodaj 2 - 2,5 cm do swojego pomiaru,
  - wielkość kamienie powyżej 8 mm: dodaj 3 cm aby uzyskać odpowiedni rozmiar.

Jeśli mamy już dokonany pomiar naszego nadgarstka możemy przejść do wyboru rozmiaru bransoletki, którą chcemy kupić.

Do wyboru mamy bransoletki na gumce lub uniwersalne z tzw. regulacją długości. W przypadku bransoletek na gumce powinniśmy postępować zgodnie z powyższymi sugestiami odnośnie dodawanych centymetrów. W przypadku bransoletki z regulacją pierwsza podana wartość jest to minimalna umożliwiająca zapięcie + 5 cm łańcuszka pozwalającego na regulację.

Bransoletki „one size”, wykonane są z łańcuszkiem umożliwiającym indywidualne dopasowanie obwodu. Są to najbardziej standardowe i zarazem najpowszechniejsze rozmiary.   

 • Rozmiar uniwersalny 21 cm, czyli zakres regulacji od 16 cm do 21 cm, będzie pasował na nadgarstek od 15 do 18 cm
 • Rozmiar uniwersalny 23 cm, czyli zakres regulacji od 18 cm do 23 cm, będzie pasował na nadgarstek od 17 do 20 cm

Podane powyżej rozmiary dla kobiet są to 21 cm a dla mężczyzn to rozmiar 23 cm. Są to najbardziej standardowe i zarazem najpowszechniejsze rozmiary dla kobiet i mężczyzn. 

Jeśli Twój nadgarstek nie mieści się w podanym zakresie, nic straconego, wystarczy że dodasz adnotację przy składanym zamówieniu, że potrzebujesz bransoletkę dla nadgarstka który ma obwód np. 14 albo 19 cm, napisz nam o tym a my wykonamy dany model tak aby pasował do Twoich wymagań. Przy takich zamówieniach realizacja może wydłużyć się o 1-2 dni od standardowego.  

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości napisz do nas podając obwód nadgarstka i interesujący cię model, wówczas dopasujemy wielkość bransoletki do Twoich potrzeb. Jeżeli chcesz zakupić bransoletkę dla kogoś innego, a nie znasz jego rozmiaru, najlepiej jest poinformować nas o tym przy zamówieniu.

Tu znajdziesz odpowiednie dane kontaktowe.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl