Cytryn - kamień sukcesu i dobrobytu 0
Cytryn - kamień sukcesu i dobrobytu

Cytryn jest bardzo rzadką odmianą kwarcu. Jego nazwa pochodzi wprost od jego żółtej barwy, w języku łacińskim „citrus” oznacza drzewo cytrusowe, a po grecku „kitros” to cytryna. Naturalne Cytryny mogą mieć odcienie jasnożółte, złocistożółte, żółtopomarańczowe, pomarańczowozłote, aż do ciemnopomarańczowego, a swój kolor zawdzięczają śladowym ilościom związków żelaza 

czytaj całość »
Kamień słoneczny na szczęście 0
Kamień słoneczny

Kamień słoneczny jest szlachetną odmianą skalenia, wykazującą się migotliwym refleksem świetlnym zwanym awenturyzacją. Ten wyjątkowy efekt świetlny kamienie słoneczne zawdzięczają drobnym inkluzjom minerałów, które załamują i rozpraszają światło powodując charakterystyczną dla nich migotliwość.

czytaj całość »
Kamień księżycowy - siła intuicji 0
Kamień księżycowy - siła intuicji

Kamień księżycowy jest szlachetną odmianą ortoklazu (skalenia) o specyficznym zjawisku świetlnym zwanym adularyzacją. Ten niezwykły efekt optyczny, który polega na odbiciu światła od poszczególnych warstw w strukturze kamienia dając efekt niebieskobiałej lub srebrzystobiałej poświaty. 

czytaj całość »
Chryzokola kamieniem mądrości 0
Chryzokola

Chryzokola to minerał z gromady krzemianów, jest uwodnionym krzemianem miedzi, która barwi go na  kolor od niebieskiego, niebieskozielonego do zielonego lub turkusowego. Niekiedy przybiera ona również barwę granatową, brązową lub czarną. Barwa wynika z wpływu, jaki mają na ten minerał domieszki innych metali takich jak glin, żelazo i mangan.  Chryzokola rzadko występuje w jednorodnej postaci, zazwyczaj możemy ją znaleźć jako zrosty z innymi minerałami tj. azuryt, malachit i turkus. 

czytaj całość »
Pomysły na prezenty świąteczne 0
Pomysły na prezenty świąteczne

Biżuteria jest świetnym pomysłem na udany prezent świąteczny dla bliskiej nam osoby. Czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia jest momentem na obdarowanie bliskich wyjątkowym upominkiem. Jest to wyjątkowy okres w którym możesz wybierać spośród wielu opcji, takich jak kolczyki, bransoletki, naszyjniki czy spinki do mankietów.

czytaj całość »
Co powinno się wiedzieć o Turkusach. 0
Co powinno się wiedzieć o Turkusach.

Turkus jest rzadkim minerałem należącym do grupy fosforanów. Swój wyjątkowo piękny niebieski odcień zawdzięcza obecności miedzi, z kolei żelazo nadaje mu bardziej zielonkawy odcień. Barwa turkusów może się wahać od jasnoniebieskiej, niebieskiej, zielononiebieskiej po zieloną, zdarzają się również zielonkawoszara i żółtawoszara. Przeważnie tworzy skupienia zbite, skrytokrystaliczne, nerkowate, często zdarzają się naloty i naskorupienia.

czytaj całość »
Naszyjniki ze znakiem zodiaku - idealne na prezent 0
Naszyjniki ze znakiem zodiaku

Biżuteria zodiakalna doskonała na na prezent 

Jeśli zastanawiasz się jaką biżuterię wybrać na prezent, to kolekcja naszyjników ze znakami zodiaku będzie doskonałym pomysłem. Wybierając naszyjnik z dopasowanym pod względem astrologicznym znakiem zodiaku i idąca za nimi symbolika, idealnie sprawdzi się jako minimalistyczna i spersonalizowana biżuteria dla bliskiej osoby.

czytaj całość »
Onyks - kamień dla wytrwałych 0
Onyks dla wytrwałych

Onyks jest odmianą chalcedonu, czarny lub o równoległym ułożeniu warstw, na przemian białej i czarnej (sardonyks), może również występować w kolorze zielonym lub białym. Powstaje w skałach wulkanicznych, w tworzących się w nich pogazowych pustkach. Onyks jest dość twardym minerałem, 

czytaj całość »
Co warto wiedzieć na temat Korala 0
Pochodzenie i właściwości korala.

Rafy koralowe występują głównie w morzach strefy ciepłej i gorącej, w których temperatura wody utrzymuje się powyżej 180C, a głębokość dochodzi do 50 m. Naukowcy odkryli, że tworzące rafę korale to zwierzęta, które występują na Ziemi od co najmniej 245 milionów lat.

czytaj całość »
Jakie wybrać perły naturalne, hodowane czy seashell? 0
Perły naturalne, hodowane czy seashell?

Perły są najstarszy znanym na świecie klejnotem. Symbolizują czystość i nadzieję, dlatego właśnie najczęściej kojarzą się nam z kobiecością i romantyczną elegancją. Dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi, perły fascynowały nas od wieków, a wokół nich tworzyły się mity ...

czytaj całość »
Ametyst - miłość i harmonia 0
Ametyst - miłość i harmonia

Ametyst jest kamieniem należącym do najcenniejszych i najładniejszych odmian kwarcu o barwie przechodzącej od jasnofioletowego do purpurowo fioletowego. Jest przezroczysty i przeświecający, a swoją niezwykle piękną barwę ametyst zawdzięcza obecności żelaza i glinu.

czytaj całość »
Living Coral - kolor roku 2019 0
Living Coral - kolor roku 2019

W 2019 najmodniejszym kolorem roku został wybrany odcień Living Coral, czyli słoneczny koral. Instytut Pantone chcąc opisać Livin Coral mówi nam, jak wyjątkowo "energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań" jest ich tegoroczny wybór.

czytaj całość »
Jak dobrać odpowiedni rozmiar biżuterii 0

Aby ułatwić nieco kwestię związaną z dobraniem odpowiedniego rozmiaru kupowanej biżuterii poniżej postanowiliśmy umieścić kilka wskazówek w tym zakresie. W tym artykule odpowiemy na pytanie jaki rozmiar bransoletki wybrać oraz jak dobrać rozmiar naszyjnika. 

czytaj całość »
Romantyczne ślubne inspiracje - jaką wybrać ślubną biżuterię 0
Romantyczne ślubne inspiracje - jaką wybrać ślubną biżuterię

Czy już wiesz, jak dobrać dodatki do swojej ślubnej stylizacji, aby w tym wyjątkowym dniu  stanowiła idealną całość z naszą osobowością, sylwetką i krojem sukienki? Jeśli jeszcze nie, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które mam nadzieję, że pomogą ci podjąć decyzję co wybrać aby w dniu ślubu prezentować się nie tylko pięknie, ale także modnie. 

czytaj całość »
Kwarc - minerał z potencjałem 1
Kwarc - minerał z potencjałem

Kwarc to wyjątkowy minerał, który swój nieregularny kształt zawdzięcza temu, że krystalizuje w głębi Ziemi z gorącego stopu skalnego (czyli magmy) jako jeden z ostatnich minerałów. Może on więc jedynie wypełnić pustki pomiędzy już istniejącymi ziarnami mineralnymi. 

czytaj całość »
Jak dbać o srebrną biżuterię ? 0

Srebro w naturalny sposób ulega procesowi utleniania przez co pokrywa się ciemnym nalotem. Srebro starzeje się pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, między innymi stężenie zanieczyszczeń w powietrzu, głównie tlenku siarki i wilgotność powietrza.  Odpowiednio pielęgnowane srebrne ozdoby, na wiele lat zachowają swój wyjątkowy wygląd.

czytaj całość »
Wszystko na temat srebra 0
Wszystko na temat srebra

Od wieków srebro podobnie jak złoto jest wykorzystywane w jubilerstwie i cenione za swój srebrzystobiały połysk. Srebro (Ag, łac. argentum) jest pierwiastkiem chemiczny z grupy metali przejściowych. W przyrodzie występuje w stanie wolnym lub w minerałach. Większość wydobywanego srebra występuje jako domieszka rud miedzi, złota, ołowiu i cynku. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl